Следете ги упатствата за уживање во креветот: Омилена поза на секој хороскопски знак

Сподели со своите пријатели

Вљубените лавови во сексот сакаат драма, љубовни игри и задевања. Водолијата обожава да експериментира во кревет и не познава граници, а Раковите знаат да изненадат со својата изведба.

Loading...

Овен

Храбрите и независни овни се секогаш подготвени за ризични пози кои другите не се осмелуваат да ги испробаат. Позата „танц во скут“ им се препорачува. За да влезете во таа поза, нека мажот седи на високо столче. Ако имате такво што отскокнува, уште подобро! Седнете на него и откако ќе седите удобно, прегрнете и ја главата со нозете. Ако сè уште се чувствувате пријатно, потпрете се накај подот и држете се под рацете.

 

 

Бик

Овој знак е многу дарежлив, но е повеќе склон кон целта отколку игри во креветот. За нив, старата добра мисионерска позиција е идеална, особено за жените. Сепак, машките припадници на овој знак сакаат да ја задоволуваат својата партнерка, бидејќи кога таа ужива, тие се чувствуваат како добри љубовници. Тие се многу издржливи во сексот, сакаат да ја пробуваат секоја поза и да водат љубов со часови.

Loading...

Близнаци

Имагинативно, полно со енергија и валкани мисли на близнаците им треба нешто ново цело време. Позата плуг е идеална за нив. Жената нека легне на креветот со колковите на креветот, но нозете целосно од работ. Вашиот партнер нека дојде одзади и нека ги крева нозете како да турка плуг. Жената ќе биде најпријатна ако се држи на лактите.

Рак

Иако ова се семејни типови, тие во никој случај не се предвидливи во кревет. Една вечер тие ќе бидат романтични, а другата непрепознатливо груби. За нив, т.н. поза „каубојка“, во која жената е горе, а мажот лежи. Бидејќи ви е здодевно, лесно можете да се одвратите од партнерот.

 

 

Лав

Loading...

Во љубовта и сексот, тие сакаат драма, сакаат игри и задевања, а за да го задоволат сето тоа, добро е да започнете секс со масажа со врело масло. Оставете ја жената да легне, а по масажата оставете го мажот да влезе во неа од позади легнато.

Девица

Бидејќи овој знак има тенденција да размислува премногу, се препорачува поза „стоечки тигар / чучањ“. Жената треба да се позиционира во кучешка поза, но на работ од креветот. Партнерот треба да застане зад неа и да влезе внатре во неа. И на двајцата ќе им донесе многу задоволство без многу размислување.

Вага

Жените од овој знак уживаат во предиграта и се прилично добри во бакнување. За нив позата „лотос“ е совршена. За да дојде до оваа поза, мажот треба да седи на подот со скрстени нозе, како во јога. Жената седи во неговиот скут и го прегрнува со двете раце и нозе. Потоа тој ја прегрнува со рацете, привлекувајќи ја поблизу до него. Идеална поза за бавен и сензуален секс.

 

 

Loading...

Скорпија

Нивната еротска природа е секогаш разиграна за експериментирање. Затоа е одлична поза за нив на голема топка за пилатес. Нека мажот седи на топката со нозете цврсто закопани во земјата, а жената нека седи на неа, но со грбот свртен кон него.

Стрелец

Овој знак сака да ужива во љубовта и страста во неговиот живот, но во исто време тој е многу див. За нив се препорачува позиција во која мажот е долу, а жената седи на неа така што едното од нејзините нозе е меѓу неговите. Страничен секс ќе донесе пријатно чувство на некои нови места.

Јарец

Тие се многу разиграни во кревет, па позата „мајмун“ е одлична поза за нив. Човекот лежи на креветот со нозете свиткани преку градите, но малку раширени за да го задржи пенисот слободен. Жената седната на него во позиција на сквотирање, но со свртен грб. Позата е многу тешка, но забавна.

Loading...

 

Водолија

Овој знак сака да експериментира во кревет и не познава граници. За нив сексот во када е идеален. Наполнете го на половина со вода. Оставете го мажот прво, а жената потоа во скут, но со грбот кон него. Може да се држите напред за рачка, радијатор или што и да имате веќе во бањата за да ви олесни.

Риба

Loading...

Романтичните Риби сакаат нежен секс. Седнете свртени еден кон друг. Жената нека ги завитка нозете околу половината додека седи, така што нозете ќе ја формираат буквата М. Одржувајте рамнотежа потпрени на рацете зад грб.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *