Скопјанка го фрлила синот од 4-от кат па подоцна и самата скокнала

Сподели со своите пријатели

Жена на 35-годишна возраст утринава по девет часот извршила грозоморен чин фрлајќи го својот шестгодишен син од терасата на четврттиот кат од зградата на улицата „Пехчевска“ во скопската населба Хиподром.

Loading...

Жената најпрвин околу 09:05 се заканила дека ќе го фрли детето, а 25 минути подоцна ги реализирала заканите и го фрлиле детето. Како што пренесува ТВ Телма падот на детето бил ублажен од жиците за сушење алишта од подолните катови.

Неименуваната жена се фрлила околу 10:20 часот, а заедно со својот син се пренесени во Ургентен центар Скопје и се во тешка состојба.

Од Ургентен за Телма изјавиле дека состојбата на двајцата е сериозна и дека се во тек дијагностички испитувања.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.