Скопјанец приведен во Куманово со бела прашкаста материја

Сподели со своите пријатели

Дваесет и двегодишен кумановец викендов бил приведен во Куманово откако кај него полицијата пронашла бела прашкаста материја.

Loading...

– На 09.04.2022 во 02.35  часот на ул.„Ленинова“ во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода В.М.(22) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена бела прашкаста материја, информираат од Министерството за внатрешни работи.

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Активно се работи на реконструкција на малиот плоштад во Куманово (ФОТО)