Скопјанец баран за издржување затворска казна приведен на Табановце

Сподели со своите пријатели

Во текот на вчерашниот ден во 18.00 часот на граничниот премин Табановце, при пасошка контрола констатирано било дека лицето М.Е. (37) од Скопје евидира на СТОП-Листа за издржување казна затвор во траење од еден месец и 20 денови за сторено кривично дело „загрозување на безбедноста на сообраќајот“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Лицето било приведено и во 19.20 часот, со Потврда за предавање на лице, истото било предадено на полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Куманово за понатамошна постапка.

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.