СКАНДАЛ: Политичарка фатена во кревет со посвоениот син монах (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Сомнителен бизнисмен ги изненадил сопругата и нивниот посвоен син додека биле во експлицитни односи во куќа во Сукотај.

Loading...

На видеото се гледа како Џилтед Ти (64) ненадејно упаѓа во спалната соба и ги вади чаршафите под кои се голиот Прапарон Чоеивадко (45) и нивниот посвоен син Пра Маха (24), кој е будистички монах.

– Дали сте двајцата многу среќни? – се слуша како разбеснетиот сопруг вика додека шокираните љубовници се обидуваат да станат од креветот.

Чоеивадко, сепак, негира дека имала секс со својот посвоен син.

– Ништо не се случи и воопшто не е како што изгледа на видеото. Имаше некои проблеми, прво разговаравме, а потоа отидовме да се истушираме – изјави политичарот.

Ти рекол дека се сомнева во жената и решил да вози пет и пол часа од Бангкок до Сухотаи за да ја фати на дело. Ти го обвини монахот за заведување на неговата сопруга.

Богатиот инвеститор објаснил дека минатата година неговата сопруга му рекла дека жали за монахот и го прашала дали можат да го посвојат.

– Мојата сопруга отсекогаш била многу религиозна. Се сретнавме во локалниот храм. Неодамна забележав дека многу време поминува со младите монаси. Еднаш го видов како влегува во колибата на монахот и завесите беа затворени. Долго тропав на вратата, никој не ми одговори, а кога излезе рече дека се помолила со монахот. Мислам дека ја изневерил мојата сопруга. Минатата година ми кажа дека го сожалува, па решивме да го посвоиме како свој син – објаснува бизнисменот.

Loading...

Тој наведува дека се сомневал дека нешто се случува кога сопругата не му се јавувала на телефон.

– Дојдов дома порано кога таа не се јави на телефон. Се сомневав дека нешто не е во ред. Бев многу лут кога ги најдов заедно во кревет. Се чувствувам изневерено. Ѝ дадов многу злато и подароци – изјави Ти.

Официјални лица на Демократската партија на Тајланд ја суспендираа Чоеивадко додека не се реши случајот.

Медиумите јавуваат дека таа немала никаква официјална функција во партијата.

Сега се вели дека Пра Маха го напуштил монаштвото и се криел.

На будистичките монаси во Тајланд вообичаено не им е дозволено да бидат сами со жени, а тие исто така се заветуваат на целибат за да им послужат како пример на своите приврзаници.

 

Loading...