Сите сакаат да ја купат но таа нема цена: Куче створи уметност откако случајно расипа избелувач на гардероба

Сподели со своите пријатели

Очигледно уметничкиот шестгодишен питбул по име Аполо неодамна создаде случајна уметност откако тој расипа шише со избелувач во близина на куп алишта. Белилото се користи за олеснување на ткаенината што сакате да ја вратите во живот, па веројатно веќе следите што се случило потоа.

Loading...

Имало ситни бели дамки на неколку кошули од многуте, но една црна маица го украла шоуто. Обичен црн партал се трансформирал во уникатно парче облека со уникатен дезен.

Сопственичката на кучето, Тори, која исто така е корисник на Редит со прекар „universe_point“, го објави неочекувано откриениот талент на нејзиното куче и фотографија од нејзината ново-редизајнирана маичка и доби 50,8 илјади гласови „за“. Тори се увери дека ниту едно куче не е оштетено во тој процес и веројатно ги инспирирало другите да ја истражат креативноста на нејзиното куче.

 

 

„Моето куче собори шише белило во близина на мојот куп алишта и извадив ненормално добра маичка“.

Тори за Bored Panda изјави дека дошло до случајна трансформација на маичката:

Loading...

„Оставив куп алишта на подот од мојата бања, а на подот имаше и шише избелувач. Отидов да работам и обично ја затворам вратата од бањата за Аполо да не пие вода од тоалетот, но вратата не се затворила целосно. Аполо ја турнал вратата и го превртел шишето, кое потоа протече на алиштата. Кога стигнав дома, дознав што се случило и најдов кул маица со дизајн. Имаше ситни дамки од белење на уште неколку кошули, но Аполо и останатата облека беа во ред.“

 

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *