31.01.2019 15:00

Синови претепале и ограбиле татко во Куманово

Facebook Twitter Google+

Во СВР Куманово вчера околу 16 часот било пријавено дека куќа на улица „Драги Шутевски“ во Куманово, сопственост на Р.С.(65), неговите синови И.С.(29) и А.С.(18), кои не живеат во истата куќа, извршиле разбојништво над него.

Како што информираат од полицијата, сторителите физички го нападнале Р.С. и му одзеле 20.000 долари и 400.000 денари. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments