Синови претепале и ограбиле татко во Куманово

Сподели со своите пријатели

Во СВР Куманово вчера околу 16 часот било пријавено дека куќа на улица „Драги Шутевски“ во Куманово, сопственост на Р.С.(65), неговите синови И.С.(29) и А.С.(18), кои не живеат во истата куќа, извршиле разбојништво над него.

Како што информираат од полицијата, сторителите физички го нападнале Р.С. и му одзеле 20.000 долари и 400.000 денари. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *