22.01.2020 13:13

„Сине“ – нова песна и спот на Тајзи (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

„Сине“ е насловот на новата песна на моментално најуспешниот кумановец Тајзи, за кој е снимен и прекрасен видео запис со пејсажи од околината на Куманово.

На текстот се потпишува самиот Тајзи, додека музиката ја има работено со Лазар Цветковски, кој стои и зад аранжманот на оваа музичко парче.

Loading...

Режијата на видео записот е на Даниел Јовески, а и овој пат продолжува соработката со срспката продукција „Балкатон“ за која Тајзи ја издаде песната.

Спотот е снимен на споменикот Зебрњак во Куманово и локалитетот „Камени кукли“ во кратовско Куклица.

Во продолжение уживајте во најновото од Тајзи.

Никола Ивановски


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments