Симпсонови предвидеа уште еден настан, во епизода од пред 27 години (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Со текот на годините, популарната серија „Симпсонови“ предвидуваше бројни настани, вклучително и глобалната пандемија со која се соочува светот во моментов.

Loading...

Сега, во 2020 година се појави друг случај, за кој љубителите на популарната серија тврдат дека бил обработен во таа серија.

Градоначалникот Стив Адлер од Остин, Тексас е под критика откако тајно заминал на одмор во градот Кабо Сан Лукас во Мексико, додека во исто време ги повика сите да останат дома поради пандемијата на коронавирусот.

 

Адлер летал со приватен авион до одморалиште во Мексико заедно со група пријатели, а подоцна објавил видео во кое се заканува дека ќе воведе карантин доколку жителите на Остин не се придржуваат до мерките за спречување на ширење на коронавирусот.

Се чини дека тие предвидел скоро идентична ситуација во серијата пред 27 години, кога градоначалникот Кимби заминал на одмор среде пандемија.

 

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *