Силно невреме со град ја погоди Србија (фото+видео)

Сподели со своите пријатели

Силно невреме денеска ја го зафати Горњи Милановац во Србија каде падал град со големина на грашок, кој мештаните, според она што го пренесуваат медиумите, го чистеле со лопати.

 

Loading...

 

Слично невреме било забележано и во некои други делови на Србија. Во Горњи Милановац, наврнале 32 литри дожд по метар квадратен.

 

 

Во околните села и општините, невремето направило голема штета врз насадите и земјоделските површини. Во Заграџе на куќите се уништени фасади, ќерамиди, бавчи, како и возила кои се нашле на удар на градот.

 

Loading...

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.