Силјановска-Давкова победи во Старо Нагоричане

Сподели со своите пријатели

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ победи во првиот круг од претседателските избори во Старо Нагоричане, откако ДИК ги преброја сите гласови за оваа општина.

Loading...

Таа освои 758 гласови, а Стево Пендаровски од СДСМ 656. Во проценти, Давкова има 50,50 отсто, а Пендаровски 43,70.

Блерим Река тука освои 12 гласови.

Излезноста е 45,09 отсто, односно гласале вкупно 1.501 гласач.

Бројот на неважечки ливчиња изнесува 75.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *