Силен земјотрес во близина на Нов Зеланд

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 6,2 степени е регистриран во Нов Зеланд во 04:21 часот.

Loading...

Епицентарот бил на 467 километри од Блаф, кој има околу 1.900 жители, пишува EMSC.

Засега нема информации за жртви и евентуална материјална штета.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Земјотрес регистриран во Турција