Силен земјотрес во Албанија, почувствуван и во Македонија (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 6,4 степени рано утринава во 03:45 часот го стресе Драч во Албанија, а сино беше почувствуван и во делови на Македонија, Србија, Бугарија, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Косово, Хрватска и Италија.

Земјотресот бил на длабочина од 37 километри, 10 километри северозападно од Шијак.

Loading...

Со колкава јачина земјотресот е почувстуван во Македонија се уште не е познато.

Инаку, ова е втор посилен земјотрес во Албанија по оној од 21 септември кога со јачина од 5,6 степени беше стресена државата при што беа оштетени стотици куќи.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *