Силен земјотрес го погоди Лос Анџелес

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала го погоди Лос Анџелес во средата наутро.

Loading...

Жителите рекоа дека ги разбудиле потресите, а некои го опишуваат како да „ги поминал воз“.

Земјотресот е регистриран околу 2 часот по полноќ во средата, а потоа следел уште еден земјотрес со јачина од 3,4 степени во 02:03 часот.

Земјотресот е регистриран на околу 16 километри од плажата Малибу во Лос Анџелес.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Земјотрес со јачина од 5,8 степени во Кина