Силен земјотрес го погоди Еквадор

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди северозападниот дел на Еквадор, во провинцијата Есмералдас, соопшти Институтот за геофизика.

Loading...

Земјотресите се регистрирани на длабочина од 11 километри.

Засега нема информации за жртви или причинета материјална штета.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Огромни пожари во Тексас: Затворена фабрика за нуклеарно оружје