Силен земјотрес го погоди Авганистан

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала го погоди западен Авганистан, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).

Loading...

Земјотресот се случил на длабочина од 30 километри, додава EMSC, пренесува Ројтерс.

Британската агенција не соопштува дали има податоци за евентуални жртви, повредени или материјална штета.