Силен земјотре крај јапонскиот брег

Сподели со своите пријатели

Силен земјотрес со јачина од шест степени денеска го погоди југоисточниот брег на Јапонија, но не е издадено предупредување за цунами.

Loading...

Епицентарот на земјотресот бил во близина на групата на островот Токара, во префектурата Кагошима, на длабочина од 20 километри, јавува агенцијата Кјодо.