Што се случува во САД? Автомобил удри во Белата куќа (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Возило во понеделникот удрило во надворешната порта на комплексот на Белата куќа во Вашингтон, соопшти американската тајна служба.

Loading...

Ентони Гуглиелми, портпарол на Тајната служба, изјави дека возачот бил уапсен додека се истражуваат „причините и начинот на инцидентот“.

Белата куќа не одговори веднаш на барањето за коментар за инцидентот.

Минатиот месец, маж од Делавер беше обвинет за возење под дејство, откако случајно удри со своето возило во колоната на американскиот претседател Џо Бајден.

Тајната служба изјавила дека „тоа не е поврзано со заштитните интереси на овој настан“, пишува Ројтерс.