Што мажите ги привлекува кај жените: 7 знаци кои откриваат дека сте попривлечни отколку што мислите

Сподели со своите пријатели

Кога станува збор за нашиот изглед, ние сме најголеми критичари на самите себе. Ние честопати се фокусираме толку многу на нашите маани што не гледаме колку сме навистина убави. Припадничките на понежниот пол се особено склони кон ова.

Loading...

Психолозите издвоија седум знаци кои откриваат дека сте многу попривлечни за спротивниот пол отколку што мислите.

 

 

1. Луѓето ве забележуваат

Дали некогаш сте влегле во соба и забележале дека луѓето ве гледаат веднаш? Човечка природа е да мисли дека другите осудуваат и оценуваат негативно, но во реалноста другите ја забележуваат нашата убавина!

Кога луѓето ќе ја свртат главата да ве погледнат по втор пат, тоа значи дека сте привлечни.

Loading...

2. Вие сте автентични

Најавтентичната верзија на самиот себе е најатрактивна за спротивниот пол. Верувале или не, правењето шеги на ваша сопствена сметка и смеењето на тоа е неодоливо за другите. Мажите забележуваат кога сте автентични – и тоа ги привлекува.

 

 

3. Не добивате многу комплименти

Иако ова може да изгледа како негативна работа, тоа навистина не е. Ако мажите често не ви даваат комплименти поради вашиот изглед, тоа може да биде затоа што претпоставуваат дека веќе знаете колку сте привлечни.

Така, следниот пат кога ќе се погледнете во огледало, фалете се и видете што гледаат сите други!

Loading...

4. Се чувствувате пријатно во вашата кожа

Потребна е голема самодоверба за да се откажете од производите за шминка. Излегувањето без шминка на лицето покажува дека се чувствувате пријатно во вашата кожа.

На крајот, мажите ќе посветат поголемо внимание на вашата природна убавина отколку на пренагласените очи или црвените усни.

 

 

5. Луѓето ја сакаат вашата смисла за хумор

Луѓето за кои мислиме дека се најатрактивни се смешни и тоа не е случајно. Кога правите шеги и ги смеете другите, ја покажувате вашата трепетлива и детска страна – а мажите ја сакаат.

Loading...

Исто така, да се биде природно духовит е знак на интелигенција. Кој не сака девојка која е убава и паметна?

6. Љубезни сте 

Најљубезните луѓе на светот се најубави. Тоа е затоа што тие несебично се обидуваат да им помогнат на оние околу нив без да размислуваат за контра-услуга.

Убавото лице може да згасне, но убавото срце останува засекогаш, а вистинските мажи тоа добро го знаат.

 

Loading...

 

7. Насмевнете се

Луѓето кои често се насмевнуваат се попривлечни за нивната околина отколку „намуртените“. Кога се насмевнувате затоа што искрено се чувствувате среќни, целото лице ви светнува – што ги нагласува вашите црти на лицето.

Насмевката исто така покажува самодоверба и ги прави оние околу вас да се чувствуваат среќни.


Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *