Што гостите прво забележуваат кога ќе ни влезат во домот? Не е прашината!

Сподели со своите пријатели

Кога гостите ни го најавуваат доаѓањето, ние обично се подготвуваме за нив и оставаме впечаток на „светла куќа“ со денови.

Loading...

Сакаме се да биде на свое место и често поминуваме многу време на средување. А што прво го забележуваат гостите кога ќе влезат во нашата куќа, открило едно интересно истражување.

Следејќи ги нашите ставови со најсовремена технологија, експертите откриле интересни факти, а можеби ќе успеат и ќе ни помогнат да ја намалиме маката од пристигнувањето гости.

 

 

Еве ги работите што тие прво ги забележуваат:

Дневна соба

Loading...

Собата во која ќе примате гости е секако дневната. Таму со часови ќе разговарате со шолја чај или кафе, а она што прво ќе го забележите при влегувањето во оваа соба се клучните парчиња мебел, како и меките украси.

Најмногу „изгледи“ привлекле масите, тепихот, меките перници и ќебиња. Уметничките дела на ѕидот и телевизорот ретко кому му го привлекле вниманието.

Тоалет

Особено сега за време на пандемијата, одењето во тоалет за миење раце стана неизбежно. И ако останат подолго, гостите може да го користат повеќе од еднаш.

Ваше е да го опремите со прекрасно огледало. Огледалото привлекува најмногу внимание во бањата, а веднаш по него се ормарите за пешкири и мијалникот.

 

 

Loading...

Кујна

Во кујната најмногу внимание привлекува самиот под. Така, доколку сакате да ги импресионирате гостите, доволно е добро да го „исполирате“ подот или да купите интересен тепих.

По подот вниманието го привлекоа кујнските кабинети, а потоа и работната плоча.

Спална соба

Во случај гостите да дојдат да спијат со вас, добро е да знаете како да обезбедите удобен престој.

Најмногу внимание привлекува постелнината, особено свежо испрана постелнина, но и самиот кревет.

Само малкумина ќе бидат привлечени од гардеробата или украсните перници.


Loading...