21.01.2020 13:17

Шест најмодерни бои за 2020 година

Facebook Twitter Google+

Додека ја разгледувавме нашата зимска гардероба, составена претежно под мотото „Црна, бела, сива“, се прашувавме какви бои ќе бидат во модата во 2020 година.

Благодарност до дизајнерите – почетокот на новата деценија ветува дека ќе биде светла.

Loading...

На модните писти, видовме неверојатен број на спектакуларни комбинации на бои и монохроматски стајлинг – од црвена и сина до лосос и смарагди.

Убедени сме дека целата 2020 година ќе биде изградена на модни експерименти, не само со стилови, туку и со нијанси.

Ви пренесуваме кои бои треба задолжително да ги имате бидејќи ќе останат трендовски во текот на следните шест месеци.

Шафран – Богата нијанса на жолт шафран во зима ќе помогне во борбата против недостаток на витамин. Џемперот, палтото или марамата ќе бидат доволни.

Корална – пастелните нијанси продолжуваат да напредуваат во женската гардероба. 2020 година ќе премине во нежно корална – и тоа е релевантно сега. Дизајнерите сугерираат да се замени барем една беж или кафе боја со бојата од преливот на зајдисонцето.

Смарагдна – Освежителната смарагдна боја се одликува со специјално благородништво и интелигенција. За да го направите изгледот повоздржан, додадете парчиња малахит кафеава и темно сина боја. И кога комбинирате смарагдна со корална погоре, добивате опуштена, па дури и разиграна облека.

Индиго сина – Индиго сината се предвидува да го постави тонот за 2020 година. Носете ја оваа светла нијанса и не плашете се од погледите.

Светло сина – сината е една од нашите омилени бои. Оваа година, облечете се во нијанси на чисто небо од глава до пети и подгответе се да пливате не само на сонце, туку и во комплименти.

Loading...

Црвена – Црвената боја додава најмалку 100 поени на самодовербата. Во новата година, облечете црвена облека за изегувања со пријателите, во канцеларијата и за состаноците – терапијата со бои не повредила никого.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments