Шест начини како да пронајдете љубов на онлајн апликации!

Сподели со своите пријатели

Истражувањата покажуваат дека луѓето кои ги внесуваат сите описи на апликациите за средби имаат повеќе спојувања во текот на целата година, а со тоа и поголема шанса да најдат партнер.

Loading...

Истакнете се во најдобро светло!

  1. Прво, размислете дали сте подготвени за состанок

Пред да отворите некоја апликација за состаноци на вашиот телефон, проверете дали сте подготвени да скокнете во играта за средби оваа година.

  1. Ажурирајте го профилот

Уредувањето на профилот може да ја отвори вратата за безброј нови „спојувања“. Забавувајте се со избор на нови фотографии, пишување паметни описи и осигурување дека вашиот профил точно ве претставува.

 

 

„Што и да сакате кај себе, проверете дали тоа го гледаат другите“, вели директорот на „Hello Science Hinge“, Логан Ури.

Loading...

Според апликацијата „Бамбл“, оние кои пополниле описи имаат 40 проценти повеќе месечни „совпаѓања“ од оние кои тоа не го прават.

Во 2020 година, луѓето кои додале повеќе од три фотографии на нивниот профил „Бамбл“, имаа 22% повеќе натпревари секој месец од оние кои не го сториле тоа.

И, конечно, вклучувањето на „интереси“ на вашиот профил (што укажува на вашиот хороскопски знак, ако имате домашно милениче, навики за вежбање итн.) го зголемува „совпаѓањето “ за неверојатни 70 проценти. Затоа, не одете на картата на тајанственост.

  1. Бројките не лажат: нема да успеете.
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Неверен сопруг го тужи Apple: Тврди дека компанијата е виновна за неговиот развод

Очигледно, физичката привлечност е важен аспект на врската – особено на интернет, кога вашата сјајна личност сè уште не може точно да се процени.

Но, покрај изборот на вашите привлечни фотографии, вие сакате да ги покажете и вашите интереси. Дали имате видео од нуркање или лизгање на мраз? Додадете ги на вашиот профил.

 

 

Loading...

Пред сè, треба да се истакне вашето мото при освежување на вашиот профил. Луѓето паѓаат во своевидна „хипноза“ на апликациите за состаноци, па вашиот профил треба да им го разбие образецот и да го привлече нивното внимание.

Користете ги вашите уникатни квалитети во ваша корист.

  1. Бидете храбри

Ако навистина сакате да најдете партнер, тогаш не е време да седите настрана и да чекате. Нема потреба да се преправате дека сте ладни и да чекате 30 минути пред да одговорите на нив – уште десетина други луѓе може да ги интересираат повеќемина во меѓувреме.

Експертите препорачуваат и поставување прашања или коментирање на прашања, наместо да се појавуваат во нечии пораки со „Еј!“ тој ден.

– Ако ве интересира некој со кој сте се „спариле“, не глумете „ладна кралица“. Веројатно ќе ги изгубите поради силната конкуренција.

Паметна стратегија е брзо да ги отстраните од апликацијата и да ги поканите на состанок, што ве издигнува над конкуренцијата, вели Конел Барет, експерт за средби.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Жена го тужела сопругот затоа што не ја однел на аеродром: „Имав трошок“

Ако сакате да комуницирате со потенцијален партнер, прашајте за неговиот/нејзиниот број.

Можете лесно да го предложите ова со нешто како: „Лош сум во проверувањето на оваа апликација. Еве го мојот број“. И, исто така, можете да закажете датум за видео дејт.

Loading...

 

 

  1. Организирајте видео дејт

За време на карантин, виртуелните врски станаа нормални и им дадоа на слободните многу потребното чувство на поврзаност додека се изолирани.

Иако ова може да звучи непријатно, експертите велат дека зголемувањето на виртуелните врски нема да падне толку брзо – затоа, сега е време да го пробате.

Иако се сомневаме дека може да чувствуваме љубов на прв поглед преку екранот на телефонот, нема мали шанси за тоа. Ако можеме да паднеме на Рајан Гослинг на екранот во филмот Бележник, кој вели дека тоа не може да се случи ниту на интернет?

Loading...

Ако пробате видео врска за прв пат, Рејчел ДеАлто, главниот експерт за врски, ги нуди овие важни совети:

Исчистете ја позадината. Никој не сака да гледа празни кутии за пица на вашиот кујнски простор или валкани алишта на подот од вашата спална соба.

Разубавете се. „Убавината е во тоа што треба да се подготвуваш само од ременот“, вели ДеАлто. Значи, инвестирајте во вашиот изглед колку за личен состанок.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Топлината не е добра ниту за мобилните телефони. Како да ги заштитите?

 

Loading...

 

Воспоставете контакт со очите. Контактот со очи е сè уште виртуелен, но ако поминеме толку многу време гледајќи на екранот, можеме да се однесуваме незаинтересирано.

Имајте нешто да правите. Оваа година 38 проценти од корисниците на Match испиле пијалак заедно додека разговарале преку видео, а 32% од нив одлучиле да вечераат заедно. Активностите за планирање ќе го скршат мразот и ќе го отворат разговорот.

  1. Фокусирајте се на квалитетот, а не на квантитетот

Настаните од 2020 година направија слободните да размислуваат кои се тие и што сакаат од партнерот. За возврат, оние кои се дружат стануваат повнимателни со кого се среќаваат – а експертите велат дека овој тренд ќе продолжи уште долго во новата година.

– Хинџ предвидува дека новата самосвест и емпатија стекнати во текот на 2020 година ќе ги инспирираат слободните да бидат поконкретни во нивните спојувања – вели Ури.

Loading...

Тоа значи да се фокусирате на квалитетот над квантитетот.

– Веќе со месеци се давиме во интеракции на апликации како што се Зум, FaceTime, испраќање СМС и средби преку интернет. Но, сега копнееме за нешто подлабоко и позначајно – објаснува ДеАлто, пишува Јаху.