Северна Кореја нова година пречека покрај ледена ракета (фото+видео)

Сподели со своите пријатели

Реплика на Хвасонг 15, направена од мраз била главна атракција на фестивалот на ледени скулптури, одржан во Пјонгјанг.

Loading...

Севернокорејската државна телевизија емитувала снимки од фестивалот, кој е одржан во рамките на новогодишната прослава, пренесува ВВС.

Како се наведува, скулптурата е претставена во време кога севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун предупредува дека копчето за лансирање на нуклеарниот проектил е секогаш на неговата маса.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.