03.09.2019 11:46

Сензационални хотели во кои престојуваат само најхрабрите (ФОТО)

Facebook Twitter Google+

Обично хотелите се места каде што само спиеме, додека поголемиот дел од времето го поминуваме во истражување на градот. Сепак, со ова сместување е малку поинаку. Вие не би сакале да ги напуштите овие хотели.

Покрај нивниот необичен дизајн, тие се наоѓаат на необични локации.

Loading...

Ќе ви треба малку храброст да останете на овие места бидејќи повеќето од нив се далеку од градските гужви и луѓе.

Америка

Овој хотел се чини дека е дел од природата. Ако одберете да останете тука, ќе одморите добро, уживајќи во прекрасната глетка и ќе уживате во чистата природа.

Канада

Овој хотел може да ви оствари детски соништа да живеете во куќа на дров. Најдобро ќе се поврзете со природата ако останете тука.

View this post on Instagram

Last Monday I got to experience one of the most incredible and magical places I’ve probably seen. @freespiritspheres is a one-of-a-kind property on Vancouver Island with beautiful spherical treehouses to stay in. The spheres are all made by Tom, one of the owners of the property, and they are each works of art. I had first heard of this place on the internet (can’t remember where) a few years ago and it’s been on my radar since. But WOW the place is more magical in real life. Seeing the beautiful spheres perched amongst the trees, and then walking up into them feels like something out of a dream! And in addition, the team that runs the place is BEYOND hospitable! If you’re ever wanting to go experience something like this,I can’t recommend @freespiritspheres highly enough! This place was truly rejuvenating for the soul 🌳♥️ Thank you Tom, Rosie and Anna for an amazing getaway! 🙏

A post shared by Sab NK (@sabstorm_) on

Италија

Наречен по планинарот Густав Гервасути, овој хотел со капсули е на работ на карпа. Тој е многу популарно место за пешачење и скијање, а погледот е спектакуларен.

Холандија

Loading...

Овој хотел е на прилично необична локација, а она што го прави уште поинтересно е тоа што можете да скокнете од врвот на кран.

Шведска

Љубителите на научна фантастика ќе го обожаваат ова место. Ова е уште еден хотел кој ви дава можност да поминете некое време во куќа на дрво, но овој пат, може да биде во форма на НЛО!

Белгија

Ова е уште еден хотел каде што можете да навлезете во бајка. Собите се украсени според митови и легенди од целиот свет.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments