Семејството и го спасило животот на оваа птица, а таа секојдневно доаѓа да им се заблагодари (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Еден ден, додека Дејна Брајс и нејзиниот вереник го чистеле својот двор, одеднаш слушнале јато птици. Тие врескале гласно, како да се натпреваруваат. И тогаш двојката здогледала бебе птица на земја. Ја однеле во куќата и ја доеле додека не пораснала.

Loading...

„Ја греевме со вода во чинија со весник и ја храневме тревата на секои половина час“, изјави Брајс за The Dodo.

Птицата го добила името Оскар и набрзо била ослободена. Иако со тешко срце се разделија со новиот пријател.

Вистинското изненадување дојде само ден и пол подоцна. Оскар им се вратил на своите спасувачи. Тој слетал на терасата и почнал силно да вреска, како да ги поздравува. Заигра и почна да се гали се луѓето, како да сака да им се заблагодари.

Дана го објави видеото на ТикТок, каде што собра над 3 милиони прегледи. Дејна подоцна објави дека Оскар ги посетува секој ден и дека станал член на нивното семејство.

 

@danabryce

Oscar came back after letting him free from a baby ! 🔥👍🏼 #pet #crow #cute #foryoupage #fyp #baby #save #animals

♬ original sound – Dana Bryce