Селата Ѓоѓице и Лукаре денес без електрична енергија

Сподели со своите пријатели

Денес во период од 9 до 15:30 часот без електрична енергија ќе бидат селата Ѓоѓица и Лукаре, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Станува збор за најавен прекин од страна на ЕВН Македонија поради интервенција во електро дистрибутивната мрежа со цел подобрување на услуга кон корисниците.

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.