Секунди го делеа од смртта: Луѓето гледаа во неверување (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Овој човек веројатно би требало да игра лото, со оглед на среќата што ја има.

Loading...

Имено, на Инстаграм се појави кратко видео на кое се гледаат две лица, маж и жена, како стојат на улица и разговараат. Без да очекуваат ништо, врз паркираниот автомобил пред нив паѓа прозорска рамка, која се одбива од покривот на автомобилот и паѓа токму врз човекот.

Сепак, среќата е што дрвената рамка се одвоила од едниот дел од прозорецот и буквално паднала на средина, па среќникот од клипот поминал без поголеми повреди.

За шокот, не сме толку сигурни. Без повреди поминала и жената која била во друштво на овој човек.

Луѓето на Инстаграм беа во шок, па и нивните коментари.

– Кога ќе се родиш среќен…

– Овој треба да игра лото…

– Ангелите го чуваат.

Loading...

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Подгорички времеплов (@podgoricki_vremeplov)