Седумгодишник даде гол на кој и професионалците му завидуваат (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Иако не е никаков волшебник со топката, седумгодишниот Колин од Њу Џерси постигна гол што ретко се гледа во игра на мал фудбал.

Loading...

Малиот фудбалер замина во напад, отиде дури премногу на десно, но сепак се одлучи за шут.

Топката мина двајца одбранбени играчи и низ нозете на голманот заврши во мрежата.

– Никогаш не сум видел вакво нешто во мојот живот! Ова се случува толку ретко што треба да ја забавите снимката за да бидете сигурни дека тоа навистина се случило, коментира еден поранешен професионален фудбалер.

А Колин? Па, тој е повеќе возбуден затоа што илјадници луѓе коментираат и го лајкнуваат видеото од неговиот гол.


Leave a Reply