СЕ ЗДОБИЛА СО ПОВРЕДИ НА ГЛАВАТА: Боксерски натпревар откажан откако лицето на боксерката отекло среде драматична борба

Сподели со своите пријатели

Судијата бил принуден да го откаже боксерскиот натпревар помеѓу Алина Заицева и Чејан Хансон откако таа претрпела огромен хематом за време на борбата.

Loading...

Хансон, од Германија, добила неколку удари во главата за време на мечот, кога била случајно погодена од украинската противничка скокнал целиот тим лекари, кои објавиле дека натпреварот не може да продолжи.

 

 

 

Главата на 23-годишната боксерка веднаш започнала да отекува и судијата го прекинал натпреварот, што значи дека борбата отишла до записите на судијата каде во тоа време Хансон била во водство. Таа ја добила борбата со техничка одлука, со што стана БДБ меѓународен шампион на Германија.

И покрај повредите што ги здобила, Хансон отишла на Инстаграм да ја прослави веста со слика на која држи ремен, и болно потечена глава.

Loading...

 

 

 

Таа напиша:

– УСПЕАВМЕ !!! BDB МЕЃУНАРОДЕН ШАМПИОН НА ГЕРМАНИЈА! Тоа беше кратка борба. Сакам да им се заблагодарам на мојот тренер @profistallhaan и мојот тренерски партнер VBC шампион @tinarupprecht за сите тренинзи / спаринг сесии. Исто така голема благодарност до моите спонзори … Исто така голема благодарност до сите мои следбеници за поддршката!

Хансон подоцна споделила шокантен пост „пред и потоа“, покажувајќи ја главата во природна состојба пред борбата во споредба со потоа, каде огромна нерамнина излегла од левата страна на главата.

За среќа, изгледало дека отокот не трае премногу долго, бидејќи во деновите по тепачката, Хансон сподели слики на својата Инстаграм стори за да покаже дека отокот се намалил и станала црнило околу окото. Се надеваме дека наскоро повторно ќе се бори!

Loading...

 

 


Leave a Reply