Се затвораат сите кафулиња, ресторани и молови

Сподели со своите пријатели

Целосно се забранува работата на кафулиња, барови, клубови, казина и спортски обложувалници, соопшти министерот за здравство Венко Филипче.

Loading...

Сите угостителски објекти кои вршат подготовка и продажба на храна моажт да работат, но без посета на потрошувачите, туку да примаат само онлајн нарачки.

Во моловите ќе можат да работат само аптеките и маркетите.

Ова се најновите одлуки на Владата на Република Северна Македонија која формираше кризен штаб, откако бројот на заразени во земјава се искачи на 18.

Никола Ивановски


Leave a Reply