11.09.2019 09:10

Се врзал за столица и измислил дека е киднапиран, но не очекувал дека неговата жена ќе го направи ова

Facebook Twitter Google+

Кога сопругата на Дарел Мола од Монтел, Висконсин, ја добила пораката дека нејзиниот сопруг е киднапиран, таа веднаш се јавила во канцеларијата на шерифот, несвесна дека тоа е само почеток на бизарен настан кој ќе заврши со апсењето на нејзиниот сопруг.

Замениците на шерифот на округот Колумбија, го уапсиле 45-годишниот Моле во средата и го обвинија за опструирање на полицискиот службеник на должност, незаконско користење на телефон и измислување приказна за киднапирање.

Loading...

Мол признал дека се врзал за стол и, со приказната за наводното киднапирање, испратил порака до сопругата, правејќи барања.

Кога властите се појавике пред канцеларијата на Мол, тие го нашле неговиот камион паркиран зад зградата. Вратата била отворена и полицијата го слушна како повикува за помош. Го пронашле врзан за стол.

Тој тврди дека некој го удрил во главата додека ја заклучувал канцеларијата на крајот на смената. Кога се вратил при свеста, се нашол врзан со столот. Тврди дека напаѓачот го присилил да ја повика жена му или ќе го убие.

Бидејќи нема докази да ја поддржат неговата приказна, Мол на крајот признал дека смислил сè. Се верува дека го сторил тоа со надеж дека неговата сопруга ќе дојде да го бара, но наместо тоа, таа повикала полиција.

„Нивната врска била во неволја и Мол сакал да ја придобие симпатијата на неговата сопруга“, соопшти канцеларијата на шерифот.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments