Се враќа топлото време – денес сончево до 32 степена

Сподели со своите пријатели

Сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер претежно од северен правец.  правец. Утринската температура во земјава ќе биде во интервал од 11 до 19, а дневната од 25 до 32 степена. УВ  индексот ќе има вредност 7.

Loading...

 ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ:

Во наредните денови следува период на стабилно и суво време со постепен пораст на  температурата на воздухот.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.