Се убила 10 дена пред свадбата: Испила отров и снимката ја испратила на своето момче (видео)

Сподели со своите пријатели

Идната невеста си го снимила самоубиството, а клипот го испратила на поранешното момче, кое го бовинила дека ја уценувал. Таа се убила пиејќи отров, пишува Мирор.

СМРТ ВО ЖИВО: Блогер снимил како умира од каснување на црна мамба (видео)

Loading...

Девојката по име Ниша Девидас испила пестициди само 10 дена пред венчавката, одземајќи си го животот на тој начин.

Ниша се убила дома во селото Рохини во западната индиска држава Махараштра на 25. јануари. Нејзиниот брат Рави Кавле вели дека неговата сестра ја уценувало поранешното момче Никхил Обркар.

Парадокс кој го шокираше светот: Во овие години луѓето се најмногу склони кон самоубиство

Пронајдена е без свест па веднаш пренесена во болница, каде е прогласена веднаш за почината.

Раби на медиумите им рекол дека неговата сестра требала да се омажи на 4. февруари, но дека се убила само 10 дена пред венчавката.

Дете изврши самоубиство поради лажна објава на Фејсбук

– Момчето по име Никхил Боркар е одговорен за смртта на мојата сестра. Ја заведе под изговор дека ќе ја ожени, а потоа ја напушти, па започна да ја уценува Таа беше очајна, па се отрула со пестициди. Сакам тој веднаш да биде приведен, вели братот на несреќната девојка.

Полицијата вели дека го истражува целиот случај. Се уште не е познато дали се слушнале со Брокер.

Тројца лекари го прогласиле за мртов, а пред аутопсијата тој започнал да ‘рчи

Не е познато со што ја уценувал момчето својата девојка, но се претпоставува дека уцената се однесувала на нивната сексуална врска.

https://youtu.be/WxACmje_aNs


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.