Се соблекоа голи среде полициски час па играа во фонтата (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Две девојки во Севиља беа казнети за тверкање во бикини во фонтана за време на полицискиот час поради коронавирусот.

Loading...

Имено, видео на кое се гледаат две девојки и како играат и се смеат во фонтана во 4.31 часот наутро, за време на полицискиот час, се појави на социјалните мрежи.

Полицијата започна истрага заснована на снимката, ги пронајде девојките и ги казни за неносење маска, капење во јавна чешма и кршење на мерка забрана за движење.

Според шпанските медиуми, една од нив била видена на забава недалеку од местото каде што е снимено видеото, па полицијата трагала по тие луѓе.

Севиља е град каде што е во сила полицискиот час од 22 до 7 часот наутро, како дел од борбата против оваа инфекција.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *