03.07.2018 00:50

Се слушна силна бучава и за неколку секунди исчезна автопатот (ВИДЕО)


На социјалните мрежи се појави застрашувачка снимка на која се гледа како се руши цел автопат.

Овој призор го забележале камерите во градот Гуанган во провинцијата Сечуан на југозападот од Кина.

Немало мртви и повредени во инцидентот кој се случил околу седум часот наутро во недела.

Музички автопат ги полудува мештаните на оваа холандско село (ВИДЕО)

Автопатот се срушил во близина на подземна гараѓа во еден апартмански комплекс, пренесува Дејли мејл.

– Спиев кога одеднаш слушнав бучава, но не застанав – рекол жител кој живее над срушениот дел од автопатот.

Човекот кој бил сведок на колапсот вели дека видел пукнатини на автопатот по обилните дождови. Пукнатините станувале пошироки.

Вкупно 50 лица биле евакуирани, а дозволено им е да се вратат, откако властите ја испитале безбедноста на подрачјето.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments