Се одржа меморијалниот ракометен турнир – Љубомир Насковски – Мастика

Сподели со своите пријатели

Прв меморијален турнир во ракомет, во чест на кумановскиот спортист Љубомир Насковски – Мастика, се одигра во спортскиот комплекс Соколана, Куманово.

Loading...

 

 

Насковски е прославен ракометар на кумановскиот клуб, оставил зад себе бројни признанија, гордо носејќи го дресот на родниот град повеќе години.

 

 

Loading...

На турнирот учествуваа две екипи, “млади” и “стари” ветерани на ракометниот клуб Куманово.

 

 

Пред љубителите на спортот и почитувачи на ликот и делото на легендарниот ракометар, се обрати Александар Крстевски, раководител на Секторот за култура и спорт при Општина Куманово, покровител на оваа манифестација.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Краток спој е причина за ланскиот пожар во кумановскиот суд

 

 

Loading...