Се капеше во мијалникот во ресторанот, па веднаш доби отказ (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Момче вработено во ресторан за брза храна е отпуштено откако се појави видео на интернет на кое се гледа како се капе во мијалник во кујната на ресторанот каде што работел.

Loading...

На видеото се гледа како еден млад човек покриен со сапуница седи во мијалник во ресторан, додека еден колега, кој исто така бил отпуштен по инцидентот, му фрла крпа и му кажува да се „измие“.

Видеото, кое стана вирално, е полно со коментари во кои се повикува на бојкот на ресторанот каде што работеле момчињата, а одговорот на раководството следуваше брзо.

Со отказ на момчињата следуваше и извинивање кон муштериите.


Leave a Reply