10.09.2019 09:33

Се градат нови тротоари во делови од градот (ФОТО)


Општина Куманово пристапи кон изградба на нови тротоари во делови од градот.

Како што информираше градоначалникот Максим Димитриевски, во тек е изградба на тротоари на улицата „Тоде Думба“ во населбата Гоце Делчев.

loading...

– Продолжуваме со тоа темпо со новата програма и во останатите делови во градот, напиша Димитриевски на својот Фејсбук профил.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments