10.09.2019 09:33

Се градат нови тротоари во делови од градот (ФОТО)

Facebook Twitter Google+

Општина Куманово пристапи кон изградба на нови тротоари во делови од градот.

Како што информираше градоначалникот Максим Димитриевски, во тек е изградба на тротоари на улицата „Тоде Думба“ во населбата Гоце Делчев.

loading...

– Продолжуваме со тоа темпо со новата програма и во останатите делови во градот, напиша Димитриевски на својот Фејсбук профил.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments