Самоубиство во центарот на Куманово (фото)

Сподели со своите пријатели

Шеесет и двегодишниот Љ.М. е лицето кое рано утринава во центарот на Куманово си го одзеде животот скокајќи од зграда лоцинара на улицата „Димитрија Туцковиќ“.

 

Loading...

DSC_0018

 

Случајот околу 8:20 часот во кумановската полиција го пријавели граѓаните кои го забележале телото на плочникот на првиот кат од зградата.

 

DSC_0022

 

Кога отидовме на терен увидот беше завршен, а на местото останаа траги од полициската лента, како и обувките на лицето кое изврши самоубиство.

 

DSC_0022

Loading...

 

Медицински ракавици прекриени во крв исто така останаа на местото на кое бил пронајдено лицето, најверојатно заборавени по извршениот увид.

 

DSC_0023

 

Трагите од крв иако покриени со песок се уште беа видливи.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.