Салах среќен што стана најдобар стрелец на Ливерпул во Лигата на шампионите

Сподели со своите пријатели

Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах, од синоќа е најдобар стрелец на клубот во Лигата на шампионите.

Loading...

– Да се ​​стане најдобар стрелец на клубот во Лигата на шампионите е одлично чувство, јас сум горд на ова достигнување. Среќен сум. Треба да продолжиме, да постигнуваме што е можно повеќе голови и да бидеме подобри во однос на другите, изјави Салах.

Тој со голот на натпреварот од 6. коло од групната фаза во Лигата на шампионите против Митјиланд (1:1) стигна до 22 погодоци за Ливерпул во елитното натпреварување.

Египќанецот на листата на стрелците го помина поранешниот капитен на „црвените“ Стивен Џерард кој застана на 21 гол.

Зоран Стерјовски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *