Сакате совршена врска? Pрестанете да ги правите овие работи!

Сподели со своите пријатели

Морам да бидам целосно опуштен

Loading...

Да се ​​биде „опуштен“ или „кул“ не е знак на емоционална зрелост или интелигенција. Има работи за кои треба да се нервирате, како на пример кога вашиот партнер е неверен или ве запоставува.

Всушност, би било загрижувачки да не се вознемирувате! Некои ситуации бараат одредени реакции, а идејата дека луѓето „претеруваат“ или „луди“ е целосно штетна. Ова ве наведува да се преправате и да се преправате дека не сте загрижени за постапките на вашиот партнер што ве повредиле – што ја лишува вашата врска од блискост и поврзаност.

Она што треба да го научите е како да ги регулирате вашите емоции. Како кога плачете, врескате, се лутите… И тогаш смирете се. Ова ќе му даде шанса на вашиот партнер навистина да ве запознае, да види што ве нервира и да сфати како да се справи со тоа и да одговори на вашите чувства. И да – вистинскиот партнер ќе ве сака веднаш штом ќе му се отворите на овој начин.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Што да правите кога ќе ве искаса оса? Еве го одговорот!

 

 

Морам секогаш да бидам поддршка

Loading...

Во врските, секогаш постои еден партнер кој е погрижлив, кој е рамо за плачење, емотивна карпа. Но, секогаш кога сте тука за некој друг, заборавете да се грижите за себе. И кога постојано се обидувате да им дадете поддршка на другите, постојано се прашувате: „Дали го кажав тоа точно?“. „Дали го направив тоа добро?

Главниот предизвик е да откриете како да го охрабрите вашиот партнер, а истовремено да го задржите вашиот идентитет и индивидуалност. Наместо да се држите како пијаница за „вистинските работи“, треба да најдете начин да излезете кога ќе се чувствувате преоптоварени или да му дадете простор на партнерот да го реши сопствениот проблем.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Болни шимпанза се лекуваат сами со лековити билки

 

 

Морам да го поминам животот со некого

Човек кој се труди да биде совршен партнер мисли дека треба да прави се заедно со партнерот, како да е нешто природно. Но, во реалноста, можете да направите грешки, да се барате себеси и да не ги најдете сите одговори на прашањата кои сте навистина.

Ако започнете врска со претпоставка дека веќе сте разбрале се, подгответе се за стресот што ќе го имате подоцна. Вашата врска ќе биде изградена на нереални очекувања, а партнерот може да се налути кога ќе се откриете.

Loading...

Наместо тоа, обидете се да се сакате себеси со маани и да ја претставите вистинската верзија од себе пред потенцијалните партнери. Ве подготвува за врска која ќе биде изградена на доверба и вистина. Ќе знаете дека ве сакаат и дека ве привлекуваат само поради тоа што сте.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Пронајдени остатоци од брод стар 3.000 години: Откритието ќе ја промени историјата!