САКАТЕ НОВИ ПОЗИ? Внесете го духот на Франција во вашиот кревет!

Сподели со своите пријатели

Ќе ве воодушеви позата која е многу популарна во оваа земја.

Loading...

Многу парови практикуваат разни пози, а сексуалните терапевти се согласуваат дека разновидноста е добра, па зошто да не додадете дополнителна забава во вашиот кревет?

Една од омилените пози во Италија и Франција е слонот – жената лежи на стомак, карлицата е подигната така што перницата е под долниот дел на стомакот, така што колковите и се во воздухот.

 

 

Партнерот е позади, потпрен на нозете на партнерката и се држи до неа, така што торзото ќе остане во воздухот. Позата овозможува поголема романса бидејќи телата на партнерот се поблиску и можат да разменуваат бакнежи, додека перницата под жената обезбедува подобра стимулација на Г-точката.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кое е иделното време за водење љубов?