Сакал да го изненади семејството за роденденот, но наместо честитка и веселба, камерата ја снимила неговата смрт (видео)

Сподели со своите пријатели

Турчинот Халил Даг (38) починал од последици на пад од врвот на една карпа на која се нашол за да го изненади своето семејство.

Халил во градот Урфа во јужниот дел на Турција, се качил на карпа, ги раширил рацете, а потоа сакал по скокот да се приближи до камерата и да каже „Нека ми е среќен роденденот“.

За жал, несреќниот татко на осум деца при доскокот изгубил рамнотежа и паднал во провалијата.

Обидот да станат познати заврши трагично: Тој е мртов, а таа во затвор

Loading...

На снимката се гледа како пријателот го повикува од височина од 164 метри.

Даг паднал во близина на еден курдски ресторан од каде гостите изглегле надвор и кога го виделе повикале Итна помош.

Халил Даг успеал да пристигне до болницата во Баликлигол, но таму починал.

https://youtu.be/FybfXS9owmI


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.