Сака да го има најголемиот задник: Секојдневно тренира и има по 6 оброци (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Бодибилдерката Ванеса Атаидес има посебна мисија – си зададе задача да стане жена со најголем природен задник, па секој ден станува во 4 часот наутро и оди во теретана.

Loading...

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Ataídes (@byvanessaataidess)

 

35-годишната Бразилка јаде и шест оброци полни со протеини во надеж дека тоа ќе и помогне да изгради мускули.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Ataídes (@byvanessaataidess)

 

Loading...

– Мојата исхрана е специјално планирана да го израснам задникот. Јадам многу белковини и месо. Кога јадам еден оброк, веќе го планирам следниот – рече таа.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Ataídes (@byvanessaataidess)

 

Нејзината желба е да достигне обем од 130 сантиметри во задникот.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Ataídes (@byvanessaataidess)

 

Loading...

– Во моментов сум 126 сантиметри. Работам напорно за да ја постигнам својата цел. Почнав на 24. Вежбав секој ден и станував зависник од тоа. Уживам во вниманието што го привлекувам и облините со кои се гордеам – заклучи таа.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Ataídes (@byvanessaataidess)


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *