СЀ ГОРИ ОД СТРАСТ: Хороскопски знаци кои се совршени љубовници!

Сподели со своите пријатели

Ако се најдете во нивно друштво во клуб, тие ќе ви праќаат провокативни погледи, ќе ве замислат без гардероба.

Loading...

ОВЕН

Луѓето родени во знакот Овен имаат изразена сексуалност и не им претставува проблем тоа да го покажат јавно.

Ако ги сретнете на состанок, тие отворено ќе ви го покажат интересот за секс и ќе ве известат дека сакаат да ве имаат, без оглед дали имате партнер или не.

Тие уживаат во предиграта, што во повеќето случаи е показател за тоа каков ќе биде сексот.

Овните сакаат да играат игри со доминација, во кои тие го имаат главниот збор, а другите треба да им се покоруваат. Возбудливо е, нели?

 

Loading...

 

РИБИ

Овој знак не се разликува многу од претходниот. Рибите имаат невообичаено висок сексуален нагон и уживаат во тоа. Тие се многу посебни затоа што сакаат да имаат односи секој ден, неколку пати на ден.

Затоа им е многу тешко да најдат долгорочен партнер. Тие гледаат секс во секојдневни ситуации, па затоа се секогаш подготвени за акција. Доволно е да се види убава убава личност, а желбата е веќе таму.

Тие уживаат да визуелизираат секс со различни партнери, но допирањето на чувствителни делови од телото е тоа што ги тера да врескаат и тие можат да се молат за повеќе.

 

 

Loading...

ВАГА

Кога Вагата има секс, тоа е секогаш долго и незаборавно искуство. Тие знаат како да уживаат во предиграта, но сакаат и да му даваат на својот партнер повеќекратни оргазми и долги задоволства.

Тие ќе сторат сè за да ги покажат своите сексуални способности и да привлечат повеќе жени во нивните машки комори. Тие гледаат секс насекаде – во музика, во филмови, дури и во храна.

Вагите не можат да се ослободат од чувството на постојана желба, но не им пречи. Тие секогаш се подготвени за секс, флертување и размена на нежност.

 

 

БИК

Loading...

Биковите се крајно опседнати со секс, но за разлика од другите, тие редовно го имаат. Тие се многу активни, ја користат можноста да имаат секс кога и каде и да се појави можност.

Без разлика дали се во авион, во парк, на некоја игра, тие гледаат можности да запознаат нови потенцијални партнери насекаде. Тоа не е лошо, бидејќи тие навистина знаат како да уживаат во тоа.

 

 

ДЕВИЦА

Loading...

Девицата е знак кој многу добро се справува со телото на својот партнер. Кога ќе разберете што знае, ќе бидете изненадени. Тие сакаат секс, но сакаат кога другата страна има иницијатива. Тоа е нешто што ги возбудува и ги тера секогаш да работат на себе.

Кога се опкружени со провокативни жени, тие размислуваат за секс нон-стоп. Тоа е начинот на кој тие функционираат. И, зошто некој би ги обвинил, кога толку многу уживаат во сексот.

 


Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *