Руските сили уништија центар за обука на странски платеници во близина на Одеса

Сподели со своите пријатели

Руските вооружени сили со ракети со висока прецизност го уништија Бастионот, центарот за обука и подготовка на странски платеници североисточно од Одеса, соопшти денеска портпаролот на Министерството за одбрана на Русија, Игор Конашенков.

Loading...

 

Украина: Имаме 7.000 загинати руски војници во фрижидерите, Русија не сака да ги земе

 

Тој наведе дека руската воздушна одбрана соборила уште два украински хеликоптери и пет беспилотни летала, меѓу кои и два знаменосци ТБ-2, пренесува Танјуг.

 

САД: Путин веројатно се откажа од преземањето на Киев

 

Loading...

Исто така, се наведува дека оружјето и опремата на украинската армија што пристигнала во Донбас се уништени на железничките станици Покровск, Славјанск и Барвенково во регионот на Доњецк.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Лавров ги критикуваше САД при посетата на Куба