Русите соборија рекорд во возење формула по лед (видео)

Сподели со своите пријатели

Руски тркачки авто од серијата „инди кар“ поставил нов рекорд во брзината, на 9-ти март годинава и тоа возејќи по заледеното езеро Ловозеро во арктичката Мурманска област.

Возачот во овие нереални услови за возење успеал да постигне брзина од дури 228 километри на час, а како тоа изгледа погледнете во видеото.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.