Роналдо се зарази со коронавирус

Сподели со своите пријатели

Напаѓачот на Јувентус и Португалија, Кристијано Роналдо е позитивен на коронавирус.

Loading...

Сега фудбалерот ќе мора да оди на самоизолација. Така, тој ќе го пропушти натпреварот од Лигата на нации против Шведска закажан за утре.

Исто така, тој мора да ги пропушти следните натпревари за Јувентус – со Кротоне во италијанскиот шампионат (17 октомври) и со Динамо Киев во Лигата на шампионите (20 октомври).

Зоран Стерјовски


Leave a Reply