Роднина вршел обљуба врз малолетно девојче од Куманово

Сподели со своите пријатели

Кумановка пријавила дека нејзин роднина вршел обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

Loading...

– На 03.02.2020 во СВР Куманово, 40-годишна жена од Куманово пријавила дека од почетокот на 2019 година до почетокот на 2020 година, нивен роднина од село од општина Липково во повеќе наврати извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка, велат од полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Leave a Reply