Робев ново засилување на КК Куманово

Сподели со своите пријатели

Дамјан Робев од вчера е ново засилување на Кошаркарскиот клуб Куманово.

Станува збор за поранешен младински репрезентативец на Македонија, роден е 1997 година, висок 193 сантиметри и игра на бековската позиција.

Loading...

Робев изминатите две години играше во составот на КК Вардар, а Куманово ќе биде негов трет клуб во професионалната коариера, со оглед дека претходно имаше играно и во редовите на Гостивар.

КК Куманово изминатиот период ги обнови договорите со осум кошаркари, а тренерската позиција ја презема Владимир Мирковски, кој исто како и Робев доаѓа од редовите на КК Вардар.

Никола Ивановски / фото: Instagram printscreen


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *